Balustrady szklane: idealne rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz

Balustrady szklane coraz częściej są wybierane przez deweloperów, firmy, a także osoby prywatne, którzy chcą zastosować nowoczesne rozwiązanie w swoim biurze lub mieszkaniu. Balustrady szklane zewnętrzne, jak i wewnętrzne są fantastyczną ozdobą każdego balkonu i mieszkania, nadając im niesamowitego charakteru. Pięknie się prezentują, a także wizualnie nie zmniejszają pomieszczenia, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo wszystkim dookoła.

Balustrady szklane na wymiar

Balustrady szklane są wykonane z wysokiej jakości hartowanego szkła, którego głównymi i najważniejszymi cechami są niezwykła wytrzymałość na uderzenia, a także wysoka odporność na zmiany temperatury, dzięki czemu nie musimy martwić się w okresach mocnych mrozów, czy upałów. Takie balustrady są także bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, a sposób konserwacji jest prosty, co jest również istotną cechą, szczególnie jeśli balustrada jest wystawiona na różnorodne warunki atmosferyczne. Często wystarczy użycie zwykłych środków czystości i delikatnej ścierki, aby usunąć zabrudzenia i wszelkie osady. Szkło jest także bardziej odporne na korozję i plamy, w przeciwieństwie do na przykład metalu. Wszystko to sprawia, że balustrady przez długi czas mogą pozostawać atrakcyjne wizualnie, co również wpływa znacząco na ich popularność w ostatnich latach.

Ze względu na atuty wizualne oraz jakość, klienci coraz częściej sięgają po balustrady szklane na wymiar, które idealnie można dopasować pod konkretny projekt architektoniczny. Ich prezentacja na fasadach idealnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrze każdego biura bądź mieszkania, a także w pomieszczeniach wykorzystywanych komercyjnie. Zamówienie szkła na wymiar może dać nam wiele możliwości, aby balustradę móc dopasować idealnie pod projekt danego pomieszczenia. Jest to bardzo elegancki materiał, więc jego dopasowanie i wykonanie również powinno być przygotowane na najwyższym poziomie.

Mimo że szklane balustrady wydają się delikatne, są projektowane tak, aby były wyjątkowo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Zwykle są wykonane z hartowanego lub laminowanego szkła, które zapewniają wysoką wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania. Minimalistyczne balustrady są idealnym rozwiązaniem także dla osób, które oprócz nowoczesnego wyglądu cenią sobie przestrzeń i dużą ilość światła. Wszystko dlatego, że ich celem jest nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom, ale także są oknem na świat – co oprócz dorosłych użytkowników docenią także dzieci i pupile, którzy dzięki temu zabiegowi są zdolni obserwować okolicę, bez wychylania się czy wspinania na zabudowane balustrady.

Balustrady szklane na schody

Szkło hartowane ma wiele pozytywnych właściwości, którą jest między innymi wspomniana wcześniej wytrzymałość mechaniczna. Szkło jest bowiem o wiele mocniejsze od zwykłego, nawet jeśli są tej samej grubości. Dzieje się tak ze względu na specjalny proces termiczny, który przechodzi podczas produkcji – w efekcie jest około czterokrotnie bardziej wytrzymałe na zginanie oraz uderzenia, niż zwykłe szkło. W kwestii bezpieczeństwa, szkło hartowane ma niezwykle istotną zaletę, którą jest kruszenie się w małe, tępe fragmenty o okrągłych kształtach, które zdecydowanie minimalizują możliwość skaleczenia w przypadku jego uszkodzenia.

Oprócz standardowego stosowania szklanych balustrad mogą być używane jako elegancka przegroda między balkonami sąsiada, a także na tarasie i wszelkich miejscach, gdzie chcemy odgrodzić się na przykład od wiatru czy kurzu. Mogą nam służyć również przy basenach, ścieżkach, patio czy schodach.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o szklanych balustradach wykonywanych indywidualnie pod konkretny wymiar, zapraszamy do skontaktowania się z nami – w ofercie S4 znajduje się wiele produktów, które mogą Państwa zainteresować. W razie wszelkich pytań z przyjemnością udzielimy na nie odpowiedzi.