Lacobel, czy panele szklane? Co lepiej sprawdzi się w kuchni?

W dzisiejszych czasach, architekci i projektanci wnętrz poszukują innowacyjnych materiałów, które łączą funkcjonalność z estetyką. Klienci cenią sobie wytrzymałość, łatwość w utrzymaniu czystości i oczywiście ogólną prezencję. Coraz częściej na ścianach spotyka się szkło zamiast tradycyjnych paneli, płytek czy kafelków. A jakie szkło najlepiej sprawdzi się w kuchni?

Panele szklane a lacobel? Czym się różnią?

Tak naprawdę to pytanie jest podchwytliwe, ponieważ lacobel może również pełnić funkcję paneli ściennych. Panele szklane są bowiem ogólną kategorią, która odnosi się do różnych rodzajów płaskich arkuszy szkła. 

Lacobel to już konkretny materiał: jest rodzaj idealnie płaskiego szkła hartowanego, Posiada wyjątkową odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie wilgoci i zmiany temperatury. 

Jakie panele szklane będą najlepsze w kuchni?

Do kuchni najlepiej sprawdzą się panele wykonane ze szkła hartowanego. Są bardziej trwałe od zwykłych szklanych paneli, a dodatkowo lepiej zabezpieczają powierzchnię, na której się je kładzie. Przy wyborze paneli warto sprawdzić, czy dana Oczywiście, jeśli panele mają pełnić w kuchni jedynie funkcję dekoracyjną i będą wisiały w miejscu, które nie jest narażone na zabrudzenia, wtedy panele wykonane z tradycyjnego szkła również się sprawdzą. 

W jaki sposób wykorzystać panele szklane w kuchni?

Panele szklane w kuchni mają kilka zastosowań. Najczęściej spotykane to:

  • Tło nad blatem kuchennym: panele szklane stanowią efektowne tło nad blatem kuchennym. Pełnią wtedy nie tylko funkcje estetyczną, ale też ochronną: zabezpieczają ścianę przed zabrudzeniami, wilgocią i tłuszczem, 
  • Blat łączący: szklane panele mogą również służyć jako blat łączący różne elementy kuchenne, takie jak kuchenka i zlew. 
  • Panele dekoracyjne: wykorzystując technikę druku na szkle tworzy się niesamowitą dekorację, która wprowadza unikalny charakter do wnętrza.
  • Fronty szafek: szklane panele da się też zastosować jako fronty do szafek lub półek – dodaje to elegancji i lekkości do kuchennego wyposażenia.

Czy w takim razie lacobel dobrze sprawdzi się w kuchni?

Tak! Lacobel idealnie zabezpieczy ścianę znajdującą się za blatem kuchennym. Dzięki temu, że bardzo łatwo się go czyści, wszelkie zabrudzenia powstałe podczas przygotowywania posiłków nie zostawią po sobie śladu. Ponadto ściana będzie zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Lacobel odpowiednio dobrany do wystroju kuchni sprawi, że nabierze ona elegancji i wyjątkowego stylu.

Czy lacobel występuje tylko w jednym kolorze?

Nie! To duży atut lacobelu. Klient może wybrać odcień z palety barw producenta, dlatego że ostateczny wygląd nadawany jest podczas procesu powstawania. Pozwala to na indywidualne dopasowanie do konkretnego projektu i stylistyki wnętrza. Od stonowanych barw po odważne, żywe kolory – lacobel umożliwia kreację niemalże każdego koncepcyjnego pomysłu. To idealny sposób na stworzenie unikatowej przestrzeni, która w pełni odda charakter i wizję projektanta.

Czy panele szklane zamawia się na wymiar?

Tak, zdecydowanie jest to najczęstsza z opcji. Producent przyjmuje indywidualne zamówienie i wykonuje panele z konkretnego rodzaju szkła, w wybranym kolorze i w ustalonych wymiarach. Przed zamówieniem warto więc upewnić się, że wszystkie wymiary zostały podane poprawnie, a najlepiej zdać się na pomoc profesjonalistów, którzy pomogą ustalić, jakie panele najlepiej kupić.

Czy szklane panele są łatwe w montażu?

Panele szklane są łatwe w montażu, jednak ich położenie zaleca się oddać w ręce fachowców, którzy zajmują się pełnym zakresem usług szklarskich. Zaczynając od przeprowadzenia pomiarów, przez produkcję elementów ze szkła, a kończąc na procesie montażu. Ściana, na której mają być położone szklane panele powinna być odpowiednio przygotowana: bez dziur, nierówności, czy odchyleń od pionu. W ten sposób uniknie się ryzyka pęknięcia tafli szkła.

Podsumowanie

Panele szklane (w tym lacobel) w kuchni nie tylko spełniają praktyczne funkcje, takie jak ochrona ścian przed zabrudzeniami, ale także pozwalają na eksperymentowanie ze stylem i dekoracją. Bez względu na to, czy chce się uzyskać minimalistyczny wygląd czy eksperymentować ze wzorami, panele szklane są wszechstronnym materiałem, który nada wyjątkowego charakteru każdej kuchni.