Lustra i Feng Shui: gdzie je umieścić, aby aktywować pozytywną energię

Lustra są kluczowymi elementami Feng Shui, które neutralizują negatywne aspekty, jakie może mieć przestrzeń. Umieszczając je w strategicznych miejscach wzmocnisz pozytywną energię i sprawisz, że problemy odejdą od Ciebie i Twojego domu

Feng Shui to starożytna praktyka, która wywodzi się z Chin i w ramach projektowania wnętrz jest często uważana za sztukę umieszczania. Innymi słowy, badamy, w jaki sposób orientacja mebli w przestrzeni może ostatecznie wpłynąć na Ciebie i Twoją energię. Lustra, choć może się tak nie wydawać, są elementami dekoracyjnymi, które również wpływają na tę filozofię.
Ogólnie rzecz biorąc, Feng Shui polega na urządzaniu domu w sposób, który ma zdrowy rozsądek i poprawia przepływ energii w domu. Opiera się na równowadze 5 elementów, aby osiągnąć swój cel i oddaje do Twojej dyspozycji wiele narzędzi, które pomogą Ci przeciwdziałać lub wzmacniać określone sytuacje, które występują w każdym środowisku. Jednymi z najpotężniejszych narzędzi są lustra!

Jak wzmocnić feng shui za pomocą luster?

Lustra odpowiadają elementowi wody, a związane z nim cechy to płynność, przejrzystość, inspiracja i komunikacja. Są świetnymi dynamizatorami przestrzeni, ponieważ zapewniają głębię i światło, aktywując w ten sposób energię, czyli Chi.

Idąc śladami Feng Shui, możemy przekształcić nasz dom w „zdrową, harmonijną i spokojną” przestrzeń.

Feng Shui z lustrami w nieregularnych przestrzeniach

Lustra są powszechnie stosowane w projektowaniu wnętrz i architekturze do tworzenia iluzji większych przestrzeni, wzmacniania naturalnego światła i poprawy ogólnej estetyki pomieszczenia. Lustra używane w przestrzeniach o nieregularnych kształtach mogą odbijać i wzmacniać światło i przedmioty, sprawiając, że obszar wydaje się bardziej rozległy i kompletny.
Ta technika jest szczególnie skuteczna w małych lub o nietypowych kształtach pomieszczeniach, w których pożądane jest poczucie przestronności.

Dodatkowo lustra mogą służyć jako elementy artystyczne, tworząc ciekawe efekty wizualne i wzbogacając ogólny projekt przestrzeni. Mają zdolność sprawiania, że ​​pokoje wydają się bardziej otwarte, zachęcające i zrównoważone.
Konieczne jest staranne rozważenie rozmieszczenia i rozmiaru luster, aby osiągnąć pożądany efekt bez przytłaczania przestrzeni i tworzenia dysonansu. Profesjonalni projektanci wnętrz lub architekci często wykorzystują tę technikę, aby zoptymalizować atrakcyjność wizualną i funkcjonalność danego obszaru.


Lustra w łazience

Łazienki to na ogół małe przestrzenie, a lustro doda przestronności i doda energii, zapobiegając jej stagnacji.

Lustro na całej długości

Unikaj pełnowymiarowego lustra w sypialni. Jego energia jest bardzo yang i dynamiczna, co utrudnia spokojny sen. Jeśli chcesz mieć lustro w pokoju, możesz je umieścić na przykład w jednych z drzwi szafy.

Feng Shui i efekt korytarza

Jeśli masz wąski i długi korytarz, prąd energii płynie w nim zbyt szybko, dlatego ważne jest, aby zawiesić lampę sufitową, aby zatrzymać upływ energii i umieścić lustro na jednej ze ścian bocznych, aby uzyskać większe wrażenie przestronności , nigdy z przodu, ponieważ podwoimy wyciek energii, a to generuje wiele nierównowagi.

Feng Shui y los espejos en espacios comunes

Okrągłe lub owalne lustro odpowiada kształtem elementowi Metalu i wraz z właściwościami związanymi z elementem Wody wniesie większy entuzjazm do przestrzeni dla harmonijnej komunikacji między różnymi członkami rodziny, a także poprawi inspirację jej mieszkańcy. Idealny w jadalni lub salonie, ale nigdy na ścianie sofy lub wezgłowia.

Jak powiedzieliśmy, lustra są świetnymi energetyzatorami i będąc powiązanymi z elementem wody, umożliwiają przepływ energii. Z tego powodu jej efekty są bardzo pozytywne w salonie lub jadalni, ponieważ sprawią, że komunikacja w rodzinie będzie płynna.

Lustro a Feng Shui w przedpokoju

Duże lustro przy wejściu do domu jest idealne do aktywacji Chi. Lepiej, żeby nie znajdowała się przed drzwiami, ponieważ odbija to, co zewnętrzne i miesza dwie energie (zewnętrzna-wewnętrzna), a ponadto sprawia, że ​​nasza energia przecieka przez drzwi. Najlepszą lokalizacją byłyby ściany boczne do drzwi wejściowych. Podstawową radą jest urządzanie przedpokoju zgodnie z Feng Shui.

Żeby lepiej się ubrać

Jeśli masz garderobę, z pewnością masz lustro, które również jest dla niego idealnym miejscem. Podobnie przyniesie ci to podwójną korzyść, ponieważ zmusi cię do zamówienia. Pamiętaj, że wszystko, co się w nim odbija, jest uwydatnione, a ubrania, które lubisz, doskonale poukładane, są bardzo inspirujące. Uważaj, aby uniknąć odbicia od drzwi lub łóżka!

Więcej światła!

Lustro jest niezbędne do oświetlania ciemnych pomieszczeń. Mogą pomóc nam zharmonizować obszary, oświetlając i jednocześnie dając wrażenie wizualnej amplitudy małych przestrzeni, ponieważ aktywują energię.