Cięcie szkła

Obróbka szkła to ciekawy proces, który jest dość złożony i posiada etapy, które należy po kolei realizować. Jednym z pierwszych etapów jest rozkrój szkła. Jeszcze przed jego rozpoczęciem jest jedna kwestia o której nie można zapomnieć, a mianowicie optymalizacja tafli. Polega to na precyzyjnym oddzieleniu od siebie warstw szkła w taki sposób, aby w momencie rozkroju pojawiający się odpad był możliwie jak najmniejszy. Doświadczenie, które jako firma zbieraliśmy przez lata oraz nowoczesne technologie pozwalają nam na funkcjonalne przeprowadzenie takiego procesu. Maszyny, które pomagają nam w pracy dają duże możliwości. Dzięki nim możliwe jest cięcie szkła w kształtach regularnych i nieregularnych. Po rozkroju szkła kolejnym etapem jest jego szlifowanie.

Szlifowanie szkła 

Podczas cięcia szkła powstają efekty uboczne takie jak ostre krawędzie formatki. Staranne obrobienie krawędzi i niwelowanie ostrych krawędzi możliwe jest dzięki szlifowaniu szkła. Aby szkło spełniało wszelkie wymogi użytkowe i było w pełni bezpieczne oraz nadawało się do dalszej obróbki uprzednio musi zostać dokładnie wyszlifowane. Szlifowanie zapewnia nie tylko użyteczność szkła, ale także daje użytkownikom komfort oraz brak obaw przed zranieniem się. 

Obróbka szkła

Szorstkie i ostre krawędzie zostają odpowiednio wyrównane i wygładzone na obrzeżach, natomiast oprócz powyższych zmian proces szlifowania zmniejsza ryzyko pęknięcia szkła, które może być spowodowane przez występujące na powierzchni tafli naprężenia takie jak mechaniczne i termiczne. Podczas obróbki szkło jest poddawane różnego rodzaju obciążeniom – nasi klienci mogą być pewni, że wyspecjalizowana kadra pracownicza posiada umiejętności pozwalające na obróbkę szkła na najwyższym poziomie. Używamy do tego procesu nowoczesnej technologii i nowoczesnych maszyn, dzięki czemu efekt jest satysfakcjonujący. 

Walory estetyczne szkła

Szkło, które całkowicie przeszło proces szlifowania najczęściej znajduje swoje zastosowanie w przemyśle meblowym czyli wykorzystywane jest do produkcji mebli i półek szklanych, kabin prysznicowych lub drzwi bezramowych. Nasza firma oprócz cięcia i szlifowania szkła ma wpisane w standardzie również jego polerowanie wyszlifowanych uprzednio krawędzi szkła. Wykonujemy to głównie dlatego, aby każdy z klientów był w pełni usatysfakcjonowany i w pełni mógł cieszyć się z walorów estetycznych szkła.