Zabudowy szklane i przeszklenia – ekskluzywny trend w aranżacji wnętrz.

Szkło jako element dekoracyjny występuje w aranżacjach wnętrz już od wieków. Początkowo jego posiadanie w domu było symbolem statusu i zamożności właściciela. Produkowane w nielicznych wyspecjalizowanych manufakturach, barwione drogimi dodatkami, i kruche jak… szkło, a do tego na ogół sprowadzane z daleka. Nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Dziś, kiedy technologia wytwarzania została dopracowana i zautomatyzowana, firmy produkujące elementy szklane są gęsto rozrzucone po całym kraju, a szkło nie jest już materiałem, z którym obchodzić się trzeba jak z jajkiem, przebojem wchodzi ono do naszych domów, stając się jednym z ciekawszych i popularniejszych materiałów budowlanych i dekoracyjnych. 

Zabudowy szklane i przeszklenia.

Firma specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i montażu zabudów szklanych i przeszkleń rozpoczyna zawsze swoją pracę od wizyty u klienta lub inwestora, aby wspólnie z nim opracować wizję wnętrza, w którym zastosowany ma być ten unikalny w swoim pięknie i uniwersalny w swojej prostocie materiał. 

Wynikiem tych oględzin może być propozycja zastosowania w przestrzeni szklanych ścian, ścianek działowych, drzwi, sufitów czy balustrad. Dzięki nim łatwo uzyskać optyczne powiększenie przestrzeni, jej doświetlenie i rozjaśnienie. Elementy te mogą być oczywiście zaprojektowane według pomysłu klienta, ale firma S4 z pełnym przekonaniem poleca usługi swoich projektantów. Ich kreatywność i doświadczenie wygenerowały już niejedną szklaną aranżację w nienagannej jakości i zachwycającej stylistyce, która cieszy oko i spełnia wymagania.  

Jeśli szkło to jakie?

Najczęściej stosowane do przeszkleń i zabudów szklanych jest oczywiście szkło przeźroczyste. Ale zasada ta nie powinna ograniczać niczyjej wyobraźni. Na rynku dostępnych jest tyle rodzajów szkła, że zarówno wymagający klient, jak i posiadający wizję architekt czy projektant z pewnością znajdą coś, co da się przekształcić w niepowtarzalną zabudowę albo przeszklenie. Do dyspozycji jest szkło float, szkło satynowe, barwione w masie, laminowane, matowe, tłuczone, mrożone i szkło lacobel. Oferta materiałowa może więc przyprawić o zawrót głowy.

A to przecież nie wszystko, bo każdy rodzaj urozmaicić można jeszcze kolorem. Albo nanieść grafikę. Do tego dochodzą połączenia z innymi materiałami. W przeszkleniach i zabudowach królują oczywiście różnego rodzaju metale, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć szkło na przykład z drewnem, czy wysokiej jakości tworzywem sztucznym. Pamiętać należy jedynie, aby wszystkie skomponowane że sobą materiały były odporne na uszkodzenia mechaniczne, matowienie powierzchni  i nie wrażliwe na środki pielęgnacyjne do szkła. Inaczej ich utrzymanie w stanie referencyjnym będzie po prostu zbyt pracochłonne. 

Mity o kruchości. 

Często przed zamówieniem zabudowy szklanej lub innych przeszkleń powstrzymuje klientów przekonanie, że szkło to materiał nietrwały, łatwo je potłuc, zarysować, albo wyszczerbić. Pora pożegnać takie opinie, bo pochodzą z czasów zamierzchłych. Szkło stosowane przez firmę S4 to wysokiej jakości materiał hartowany, odporny na uderzenia i zmiany temperatury. Nie robią na nim wrażenia również zmienne warunki atmosferyczne dzięki czemu gwarantuje lata bezproblemowej eksploatacji. Nie muszą się go też obawiać rodzice małych dzieci. Najmniejsi mieszkańcy przeszklonego domu naprawdę nie są w stanie uszkodzić tych elementów. Zastosowanie szkła jest absolutnie bezpieczne dla wszystkich domowników. 

Czy zabudowy i przeszklenia to trudny temat dla producentów?

Być może dla niektórych tak, ale S4 świetnie radzi sobie z produkcją szkła na wymiar. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii pozwala na szybką i dokładną produkcję elementów szklanych najwyższej jakości, które zainstalować można w najbardziej nietypowych pomieszczeniach. A jeśli jeszcze ma się w swoim zespole doświadczonych mistrzów szklarskich, dla których ten materiał nie ma żadnych tajemnic, to nietypowe zlecenia są tylko okazją do popisania się swoim kunsztem. Dobrze też zamówić zabudowy i przeszklenia na wymiar u kogoś, kto tak jak my posiada własny, specjalistyczny, dedykowany do szkła transport. Piękne i profesjonalne wykończenie będzie wówczas poprzedzone bezpieczną i terminową dostawą.